گروه کالا و خدمات

شرکت طراحی سایت بست وب

پزشک داخلی در کرج

صفحه اصلی / تبلیغات در کرج / پزشک داخلی در کرج

پزشک داخلی در کرج

پزشک داخلی آشنایی با آن

پزشک داخلی معمولا اولین نفری است که بیماری را تشخیص می دهد. زیرا برای هر نوع عارضه ای به این عزیزان مراجعه می شود. هنگام انتخاب پزشک مراقبت‌های اولیه، بسیاری از افراد تمایل دارند تفاوت بین پزشک داخلی و پزشک خانواده را درک کنند. هر دو پزشک مراقبت‌های اولیه محسوب می‌شوند. هر دو بزرگسالان را معالجه می‌کنند و هر دو می توانند (در بعضی موارد) کودکان را معالجه کنند.

بنابراین تفاوت چیست؟ و مهم‌تر اینکه، کدام نوع پزشک برای نیاز هر فرد مناسب است؟

پزشکان داخلی

پزشکان طب داخلی که به آن‌ها متخصص داخلی نیز گفته می‌شود، در درجه اول از بزرگسالان مراقبت می‌کنند. برخی از متخصصان داخلی نیز کودکان را ویزیت می‌کنند. برای انجام این کار، باید آموزش‌های دوگانه را هم در طب داخلی و هم در کودکان داشته باشند.

پزشکان متخصص داخلی در تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری در بزرگسال تخصص دارند. آن‌ها برای ارائه مراقبت که شامل طیف گسترده‌ای از نکات مهم بهداشتی و پیشگیرانه است آموزش دیده اند. مشاوره به مراجعین  خود در زمینه پیشگیری و سلامتی وآموزش نکات مهم ایمنی و بهداشت.

پزشک داخلی باید قبل از شروع طبابت با بسیاری از علائم بیماری ها مختلف آشنا شوند.برخی از آنها در یک سطح بالا تر یعنی فوق تخصص تحصیل خود را ادامه می دهند. ای رشته ها مانند نورولوژی، غدد درون ریز، انکولوژی، روانپزشکی، پوستی، قلب و عروق، سالمندان یا روماتولوژی دوره فوق تخصص را می گذرانند.

پزشک خانواده

بسیاری از پزشکان داخلی به عنوان پزشک خانوادگی انتخاب می شوند. افراد در هر سنی را از نوزادان گرفته تا افراد مسن با اخذ مشاوره به مراقبت خود یا عزیزانشان می پردازند

 مراقبت‌های ارائه شده توسط پزشک خانواده شامل چهار شاخه است:

  • اطفال
  • نوجوان
  • بزرگسالان
  • سالمندان

پزشک خانواده اغلب در طول فعالیت خود در دوره درمان با یک فرد پیش می رود. این یکسانی و دانش طبیب باعث می شود او بهتر بتواند در صورت بروز مشکل در فرد را تشخیص دهند و این مراقبت باعث کاهش هزینه سلامت خانواده می شود. در بسیاری از موارد، پزشکان داخلی و خانواده  به طور همزمان از چندین نسل از اعضای خانواده مراقبت می‌کنند.

انتخاب پزشک داخلی یا پزشک پزشک خانواده

داشتن یک پزشگ مشاور هرکس را قادر می سازد تا روند زندگی خود مطلع باشد. در هر شرایط و هر دوره چه رژیم غذایی و دارویی داشته باشد. پس در انتخاب پزشک داخلی یا خانواده بسیار دقت نمایید. پزشک داخلی اولین و مهمترین بخش تشخیص و درمان بسیاری از بیماری‌ها را بر عهده دارند.

پزشک داخلی در کرج

در شهر ما نیز پزشک داخلی در کرج فعالیت یسیاری دارند. بسیاری از خانواده های کرجی از پزشکان حاذق و محترم این شهر برای مشاوره در خصوص عزیزان خود استفاده می کنند.

پزشک داخلی در کرج در بخش مختلفی از شهر حضور دارند. به طور کلی نمی توان منقطه ای را دید که این عزیزان در آن جا فعالیت نداشته باشند. زیرا همانگونه اشاره شد نیاز به استفاده از خدمات این عزیزان بسیار ضروری است.